D103Z39Y5VL63J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
10000 pF -20%, +80% 500V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
D103Z39Y5VL63J5R
DigiKey Part Number
D103Z39Y5VL63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103Z39Y5VL63J5R
Description
CAP CER 10000PF 500V Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D103Z39Y5VL63J5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)