A152K15X7RK5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
KEMET
KEMET
1500 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
A152K15X7RK5TAA
DigiKey Part Number
A152K15X7RK5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A152K15X7RK5TAA
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A152K15X7RK5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%