A103K15X7RH5TAA
DigiKey Part Number
56-A103K15X7RH5TAATR-ND - Tape & Reel (TR)
56-A103K15X7RH5TAACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A103K15X7RH5TAA
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
A103K15X7RH5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%