A102M15X7RK5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
A102M15X7RK5UAA
DigiKey Part Number
A102M15X7RK5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A102M15X7RK5UAA
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A102M15X7RK5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%