A102K15X7RK5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
A102K15X7RK5UAA
DigiKey Part Number
A102K15X7RK5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A102K15X7RK5UAA
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A102K15X7RK5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%