8Q-32.000METV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
ECS Inc.
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Hosonic Electronic Co., Ltd
QST
Siward
In Stock: 705
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-32.000METV-T
DigiKey Part Number
887-8Q-32.000METV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-32.000METV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-32.000METV-T
Description
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)