8Q-27.120MAAV-T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
QST
27.12 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-27.120MAAV-T
DigiKey Part Number
887-8Q-27.120MAAV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-27.120MAAV-T
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
8Q-27.120MAAV-T Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)