7XL-50.000MBD-T
DigiKey Part Number
887-7XL-50.000MBD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7XL-50.000MBD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-7XL-50.000MBD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7XL-50.000MBD-T
Description
XTAL OSC XO 50.00MHZ 3.3V CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)