7WZ-32.768KBD-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 1,588
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
7WZ-32.768KBD-T
DigiKey Part Number
887-2004-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7WZ-32.768KBD-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)