7V-16.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1800-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1800-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1800-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-16.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
16 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
7V-16.000MAHE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)