7V-12.000MDHV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 183,498
Datasheet
Similar
IQD Frequency Products
In Stock: 0
Datasheet
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
12 MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-12.000MDHV-T
DigiKey Part Number
887-7V-12.000MDHV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-12.000MDHV-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-12.000MDHV-T Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)