7S-12.000MAHE-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 1,040
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 1,345
Datasheet
Aker Technology Corp
Parametric Equivalent
Shenzhen SCTF Electronics
12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
7S-12.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1831-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7S-12.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)