7M-30.000MAHE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
30 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-30.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1788-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-30.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
30 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)