7M-18.432MAHE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 11,258
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 985
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3,000
18.432 MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-18.432MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1779-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-18.432MAHE-T
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
18.432 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)