CX3225SB18432H0FPQCC
DigiKey Part Number
478-CX3225SB18432H0FPQCCTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225SB18432H0FPQCCCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225SB18432H0FPQCCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SB18432H0FPQCC
Description
3.2MM X 2.5MM CRYSTAL 18.432MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.432 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)