RNF-3000-39/13-0-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Black 196.8' (60.0m)
RNF-3000-39/13-0-SP
DigiKey Part Number
1111-RNF-3000-39/13-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-0-SP
Description
RNF-3000-39/13-0-SP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
196.8' (60.0m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)