RNF-3000-9/3-X-SP
DigiKey Part Number
484-RNF-3000-9/3-X-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-9/3-X-SP
Description
HEATSHRK 0.354"X492.1' CLR METER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.354" (8.99mm) 3 to 1 Clear Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Inner Diameter - Recovered
0.118" (3.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Spool Size
492.1' (150.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.354" (8.99mm)
Additional Resources
In-Stock: 45 Meters
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' CLEAR