RNF-3000-1.5/0.5-X-SP
DigiKey Part Number
484-RNF-3000-1.5/0.5-X-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-1.5/0.5-X-SP
Description
HEATSHRINK 0.059" CLEAR METER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.059" (1.50mm) 3 to 1 Clear Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Inner Diameter - Recovered
0.018" (0.45mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.018" (0.46mm)
Series
Material
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
144 Months
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Spool Size
984.3' (300.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.059" (1.50mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 602 Meters
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK 0.059" CLEAR