44A0121-22-0/9-MX
DigiKey Part Number
44A0121-22-0/9-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0121-22-0/9-MX
Description
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable Black, White 22 AWG 1.00' (0.30m)
Category
Conductor Material
Copper, Tinned
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.094" (2.38mm)
Packaging
Bulk
Length
1.00' (0.30m)
Part Status
Active
Jacket Color
Black, White
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C