W31-X2M1G-30
DigiKey Part Number
PB421-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W31-X2M1G-30
Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 30A 240 V AC 50 V DC Toggle Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
30A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V