W31-X2M1G-20
DigiKey Part Number
PB419-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W31-X2M1G-20
Description
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 240 V AC 50 V DC Toggle Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V