W23-X1A1G-10
DigiKey Part Number
PB404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W23-X1A1G-10
Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 240 V AC 50 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V