1SNG613001R0000
1SNG613001R0000
1SNG613001R0000
DigiKey Part Number
2109-1SNG613001R0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SNG613001R0000
Description
CABLE GLAND 3-6.5MM M12 BRASS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Gland Brass, Nickel Plated M12x1.5 Beige
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1SNG613001R0000 Models
Category
Thread Size
M12x1.5
Manufacturer
TE Connectivity ENTRELEC
Thread Length
0.236" (6.00mm)
Packaging
Bag
Material
Brass, Nickel Plated
Part Status
Active
Includes
Seal
Type
Cable Gland
Color
Beige
Outside Cable Diameter (Min)
0.118" (3.00mm)
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Outside Cable Diameter (Max)
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C