FA22X7R1H335KNU06
DigiKey Part Number
445-180604-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180604-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA22X7R1H335KNU06
Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
FA22X7R1H335KNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)