DEA162495BT-1289A1
DigiKey Part Number
445-175611-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175611-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175611-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA162495BT-1289A1
Description
RF FILTER BANDPASS 2.495GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.495GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 390MHz Bandwidth 2dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
DEA162495BT-1289A1 Models
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
2dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
2.495GHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Bandwidth
390MHz