C4532X7R3A103K200KA
DigiKey Part Number
445-2388-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2388-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2388-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R3A103K200KA
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R3A103K200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)