C2012X5R0J226M125AC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 25,595
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 45,980
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric)
C2012X5R0J226M125AC
DigiKey Part Number
445-1422-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X5R0J226M125AC
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012X5R0J226M125AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)