C1005NP01H2R2C050BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 54,306
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 336,116
Datasheet
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Upgrade
Murata Electronics
Similar
YAGEO
2.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)