ACM4520-142-2P-TL000
DigiKey Part Number
445-174420-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174420-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174420-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM4520-142-2P-TL000
Description
CMC 1.5A 2LN 1.4 KOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.4 kOhms @ 100 MHz 1.5A DCR 80mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
1.4 kOhms @ 100 MHz