YFF18PH0J106MT00HE
DigiKey Part Number
445-YFF18PH0J106MT00HETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF18PH0J106MT00HECT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF18PH0J106MT00HEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18PH0J106MT00HE
Description
CAP FEEDTHRU 10UF 20% 6.3V 0603
Detailed Description
10 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 10mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18PH0J106MT00HE Models
Category
Current
4 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 90kHz ~ 1.8GHz
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Voltage - Rated
6.3V