NLC453232T-3R3K-PF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
Bourns Inc.
In Stock: 960
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 220mOhm Max 1812 (4532 Metric)
NLC453232T-3R3K-PF
DigiKey Part Number
445-1950-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLC453232T-3R3K-PF
Description
FIXED IND 3.3UH 750MA 220 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLC453232T-3R3K-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)