FA22X7R1H335KNU06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA22X7R1H335KNU06 |
Description | CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA22X7R1H335KNU06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case Radial |
Capacitance | Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |