DEA205437BT-1200
DigiKey Part Number
445-174432-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174432-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174432-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA205437BT-1200
Description
RF FILTER BANDPASS 5.525GHZ 0805
Customer Reference
Detailed Description
5.525GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 750MHz Bandwidth 1.5dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DEA205437BT-1200 Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
1.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Frequency
5.525GHz Center
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Bandwidth
750MHz