DEA165375BT-2122A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DEA165375BT-2122A1 |
Description | RF FILTER BANDPASS 5.375GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.375GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.1dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DEA165375BT-2122A1 Models |
Category | Ripple 0.2dB |
Manufacturer TDK | Insertion Loss 1.1dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Frequency 5.375GHz Center | Height (Max) 0.028" (0.70mm) |