CGA1A2C0G1H3R3C030BA
DigiKey Part Number
445-9046-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9046-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9046-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA1A2C0G1H3R3C030BA
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CGA1A2C0G1H3R3C030BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)