C2012X6S0G226M085AC
DigiKey Part Number
445-7621-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7621-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7621-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X6S0G226M085AC
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0805
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X6S0G226M085AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)