C1608X7R2A223M080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1,559
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
In Stock: 627
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)