FXUB66.54.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB66.54.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB66.54.0150C
Description
MAXIMUS ULTRA WIDE BAND FLEX ANT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, GNSS, ISM, Wi-Fi Flat Patch I-PEX MHF4L Adhesive
Category
Number of Bands
9
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
Series
Return Loss
-5dB, -5.5dB, -6dB, -7dB, -10dB, -20dB
Packaging
Bulk
Gain
0.2dBi, 2.5dBi, 4.1dBi, 2dBi, 1.6dBi, 2.8dBi, 2.6dBi, 3.5dBi, 4.8dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular, General ISM, Navigation, WiFi
Features
Cable - 150mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
I-PEX MHF4L
Frequency (Center/Band)
780MHz, 1.4125GHz, 1.575GHz, 1.85GHz, 1.9625GHz, 2.45GHz, 2.6GHz, 3.55GHz, 5.4GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
600MHz ~ 960MHz, 1.39GHz ~ 1.435GHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 1.755GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.8GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)