FXUB63.54.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB63.54.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB63.54.0150C
Description
WIDE BAND FLEX ANTENNA, 150MM 1.
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS, ISM, LTE, Wi-Fi Flat Patch I-PEX MHF4L Adhesive
Category
VSWR
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-3.4dB, -9.7dB, -9.8dB, -10.5dB, -10.7dB
Packaging
Bulk
Gain
4.5dBi, 2.33dBi, 4.6dBi, 4.7dBi, 4.4dBi, 4dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
AGPS, Cellular, General ISM, WiFi
Features
Cable - 150mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
I-PEX MHF4L
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.575GHz, 1.85GHz, 1.9625GHz, 2.45GHz, 2.595GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 3GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)