Image for AGVLB208.A.07.0100AO is not available
AGVLB208.A.07.0100AO
DigiKey Part Number
931-AGVLB208.A.07.0100AO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGVLB208.A.07.0100AO
Description
AGVLB208.A ACTIVE MULTI-BAND GNS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, QZSS, SBAS Ceramic Patch I-PEX MHFI Connector Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
0.01dBi, 0.15dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
I-PEX MHFI
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.469" (11.90mm)
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.575GHz