AGVLB.25A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGVLB.25A.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGVLB.25A.07.0060A
Description
AGVLB.25A GNSS L1/L5 ACTIVE STAC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHFI (U.FL) Connector Mount
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
4
Series
Gain
2.3dBi, 2.9dBi, 2.9dBi, 3.1dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.489" (12.42mm)
Frequency Range
1.166GHz ~ 1.186GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.563GHz ~ 1.587GHz, 1.593GHz ~ 1.61GHz