TMK212BJ105KD-T
DigiKey Part Number
587-6360-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6360-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6360-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK212BJ105KD-T
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
TMK212BJ105KD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)