QMK325B7224KN-L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 26,879
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 359,595
Datasheet
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMK325B7224KN-L
DigiKey Part Number
QMK325B7224KN-L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK325B7224KN-L
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QMK325B7224KN-L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)