MSASA168BB5226MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 8,000
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Image for MSASA168BB5226MTNA01 is not available
MSASA168BB5226MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASA168BB5226MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA168BB5226MTNA01
Description
MLCC, 0603, 4V, X5R, 22 UF 20 %
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)