MMASL168SB5475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4,000
Datasheet
KEMET
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
4.7 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MMASL168SB5475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASL168SB5475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASL168SB5475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASL168SB5475MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)