MCJCH32MLC7475MPDDTJ is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1,870
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
MCJCH32MLC7475MPDDTJ
DigiKey Part Number
587-MCJCH32MLC7475MPDDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCH32MLC7475MPDDTJ
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCH32MLC7475MPDDTJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)