MCJCH32MLC7475MPDDT1 is out of stock and can be placed on backorder.
Taiyo Yuden
In Stock: 1,870
Datasheet
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
MCJCH32MLC7475MPDDT1
DigiKey Part Number
587-MCJCH32MLC7475MPDDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCJCH32MLC7475MPDDT1CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCJCH32MLC7475MPDDT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCH32MLC7475MPDDT1
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCJCH32MLC7475MPDDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)