MCARQ219SCG150JTRA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Walsin Technology Corporation
15 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
MCARQ219SCG150JTRA1J
DigiKey Part Number
587-MCARQ219SCG150JTRA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCARQ219SCG150JTRA1J
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCARQ219SCG150JTRA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)