MCARQ219SCG150JTRA01
DigiKey Part Number
587-MCARQ219SCG150JTRA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCARQ219SCG150JTRA01
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
15 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MCARQ219SCG150JTRA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)