LSQCA251818T150K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 285 mA 650mOhm 1007 (2518 Metric)
LSQCA251818T150K
DigiKey Part Number
587-LSQCA251818T150KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQCA251818T150K
Description
FIXED IND 15UH 285MA 650 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQCA251818T150K Models
Category
DC Resistance (DCR)
650mOhm
Mfr
Frequency - Self Resonant
23MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1007
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)